اعلام زمان‌بندی ثبت‌نام غیرحضوری و حضوری دانشجویان نو ورود مقطع کارشناسی سال ۱۴۰۱

اعلام زمان‌بندی ثبت‌نام غیرحضوری و حضوری دانشجویان نو ورود مقطع کارشناسی سال ۱۴۰۱

قابل توجه پذیرفته‌شدگان با سوابق تحصیلی و آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در مقطع کارشناسی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

به اطلاع می‌رساند، ثبت‌نام در این دانشگاه طی دو مرحله به ترتیب پذیرش غیرحضوری و پذیرش حضوری به شرح زیر صورت می‌پذیرد. انجام هر دو مرحله مذکور الزامی است.

ثبت‌نام اینترنتی

ثبت‌نام اینترنتی از تاریخ یکشنبه 1401/07/03 لغایت روز پنج‌شنبه 1401/07/07 از طریق سامانه آموزشی سما سامانه ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود کد کاربری: کد ملی پذیرفته‌شده و شماره داوطلبی به عنوان رمز عبور درج و از طریق سایت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان به آدرس http://asnrukh.ac.ir شروع خواهد شد.

جهت ورود به سامانه آموزشی سما کلیک نمائید.

لازم است برای ثبت‌نام اینترنتی، حتماً از قبل، اسکن مدارک مورد نیاز که در ذیل این اطلاعیه آمده است تهیه و بارگذاری گردد. لازم به توضیح است که مرحله ثبت‌نام الکترونیکی- اینترنتی به صورت غیرحضوری صورت می‌پذیرد و در این مرحله نیازی به مراجعه حضوری پذیرفته‌شدگان نمی‌باشد.

ثبت‌نام حضوری از تاریخ شنبه مورخ 1401/07/09 لغایت دوشنبه مورخ 1401/07/11 می‌باشد.

مدارک لازم

۱- اصل و سه نسخه تصویر مدرک دیپلم یا گواهی آن که تاریخ اخذ مدرک در هر یک از رشته‌های تحصیلی باید حداکثر تا پایان 1401/06/31 باشد.

۲- اصل و سه نسخه تصویر مدرک پیش دانشگاهی یا گواهی آن که تاریخ اخذ مدرک در هر یک از رشته‌های تحصیلی باید حداکثر تا پایان 1401/06/31  باشد. (دانش آموزان نظام جدید 3-3-6 و نظام قدیم متوسطه از ارائه مدرک پیش دانشگاهی معاف هستند.)

۳- اصل ریز نمرات سه سال قبل از دیپلم که به تایید مدرسه و یا اداره آموزش و پرورش رسیده باشد.

۴- چهار سری تصویر از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی

۵- هشت قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ پشت‌نویسی تهیه شده در سال جاری

۶- اصل و یا گواهی مدرک کاردانی برای پذیرفته‌شدگان دارای مدرک کاردانی با قید تاریخ اخذ مدرک حداکثر تا 1401/06/31

۷- تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم الکترونیکی (پشت و رو) با مهر و تایید دفتر اسناد رسمی

نکته مهم: پذیرفته‌شدگان مرد مشمول جهت اطلاع از نحوه اخذ معافیت تحصیلی به شرح زیر اقدام نمایند:

پذیرفته‌شدگان مرد مشمول باید با مراجعه به سامانه نظام وظیفه به آدرس services.epolice.ir نسبت به ثبت‌نام جهت اخذ معافیت تحصیلی اقدام نمایند و معافیت تحصیلی خود را دریافت و هنگام ثبت‌نام حضوری به همراه سایر مدارک تحویل دانشگاه دهند.

کلیه پذیرفته‌شدگان مرد مشمول با دریافت کد سخا از دفاتر پلیس 10+ و کد ملی امکان ورود به سامانه و ارائه درخواست را خواهند داشت.

۸- حکم مرخصی سالانه با موافقت کتبی بدون قید و شرط سازمان مربوط برای کارمندان دولت.

نکته مهم

برای درخواست تاییدیه تحصیلی دیپلم یا پیش‌دانشگاهی می‌بایست در حین ثبت‌نام به سامانه استعلام تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش به آدرس: https://emt.medu.ir مراجعه و فرم درخواست را تکمیل و کد رهگیری دریافت نمائید.

پذیرفته‌شدگان محترم پس از ثبت‌نام هیچ مدرک ثبت‌نامی اعم از مدرک دیپلم و ... به عنوان امانت تحویل شما نخواهد شد. لذا خواهشمند است قبل از تشکیل پرونده به تعداد کافی برای خود کپی برابر اصل، کپی رنگی و اسکن مدارک تهیه نموده و حین تحصیل از درخواست دریافت مدارک موجود در پرونده به عنوان امانت جداً خودداری نمایید.

۹- دریافت کد رهگیری از صفحه پایانی و مشخص شدن شماره دانشجویی و اقدام به چاپ آن در سه نسخه. بعد از اتمام ثبت‌نام، امکان دریافت و چاپ مجدد کد رهگیری از صفحه پایانی وجود ندارد.

۱۰- تکمیل کارنامه سلامت جسم و روان و ارسال رسید نهایی دریافتی از سامانه.

شرکت کلیه دانشجویان مقاطع تحصیلی در طرح پایش سلامت جسم و روان الزامی می‌باشد.

آدرس سایت کارنامه سلامت جسم:

 https://portal.saorg.ir/physicalhealth

آدرس سایت کارنامه سلامت روان:

https://portal.saorg.ir/mentalhealth

بعد از تکمیل پرسشنامه نسبت به چاپ خروجی کارنامه اقدام و آن را با سایر مدارک تحویل دانشگاه نمایید.

تکمیل پرسشنامه‌ها برای تمام دانشجویان جدید دانشگاه الزامی بوده و ارایه کلیه خدمات آموزشی و دانشجویی منوط به پر کردن فرم‌های فوق می‌باشد.